Robert Rusek
Teodora, Grażyna i Irena. Nie zapomnij!
Użytkownik: Hasło:

Wszystkie programy, które poniżej zamieściłem sprawdziłem w swojej codziennej pracy. Wszystkie przed wysłaniem na serwer przetestowałem programem antywirusowym ESET Smart Security BE.  Wszystkie, dla zabezpieczenia przed wirusami, są spakowane darmowym (a jakże- do pobrania poniżej) programem 7-Zip do pliku *.zip

Jeszcze jedna uwaga: nie mam najmniejszego zamiaru robić konkurencji dla witryn specjalizujących się w udostępnianiu oprogramowania :-) ale jak ktoś ma jakiś ciekawy, sprawdzony i najważniejsze darmowy program- chętnie go tu zamieszczę oczywiście z adnotacją o polecającym

 
Programy antywirusowe Programy archiwizujące Programy narzędziowe Programy multimedialne
       
Programy biurowe Programy do pracy z grafiką Internet Explorer Programy sieciowe

 
Wszystkie programy, które poniżej zamieściłem sprawdziłem w swojej codziennej pracy. Wszystkie przed wysłaniem na serwer przetestowałem programem antywirusowym ESET Smart Security BE. Wszystkie, dla zabezpieczenia przed wirusami, są spakowane darmowym (a jakże- do pobrania) programem 7-Zip do pliku *.zip
 
Programy antywirusowe         Programy antyspyware
 
a-squared Free 4.5
a-squared Free jest darmowym programem wykrywającym i usuwającym złośliwe oprogramowanie typu spyware, adware, trojany, rootkity, robaki internetowe, dialery itp.
Program posiada wbudowane 4 profile skanowania:
- Skanowanie szybkie, w którym skanowane są tylko aktywne aplikacje.
- Skanowanie inteligentne. Skanowane są tylko niektóre foldery istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i stabilności systemu.
- Skanowanie dokładne, w którym skanowane są wszystkie pliki na dysku. Proces ten może potrwać nawet kilkadziesiąt minut.
- Skanowanie użytkownika. Użytkownik może sam określić, jakie elementy będą skanowane.
a-squared Free integruje się z Eksploratorem Windows - do menu kontekstowego plików, folderów i dysków dodawane jest polecenie Skanuj za pomocą a-squared Free.
Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Do pobrania: 70 336 512 bajtów
Program pobrano: 445 razy
 
ArcaVir Free Edition
Bezpłatna wersja programu antywirusowego firmy ArcaBit.
Produkt firmy ArcaBit jest wyposażony we wszystkie istotne składniki oprogramowania antywirusowego. Skanowanie na żądanie umożliwia sprawdzenie wybranych plików i folderów lub wszystkich danych przechowywanych na komputerze. Niezależnie można skanować nośniki wymienne. Wbudowany moduł ochrony rezydentnej składa się z monitora antywirusowego oraz uaktywnianego niezależnie skanera HTTP. Przydatnym dodatkiem jest Menadżer procesów, dzięki któremu łatwo można wyświetlić szczegółowe informacje o każdym procesie działającym w systemie, zmienić wybranym procesom priorytet dostępu do mocy obliczeniowej procesora czy natychmiast zakończyć działanie danego procesu. Na uwagę zasługuje również rozbudowany moduł konfiguracyjny programu. Pozwala on elastycznie dostosowywać działanie poszczególnych funkcji aplikacji. Zmiany konfiguracji można chronić hasłem. Silnik antywirusowy tego programu przeszedł poprawnie testy Virus Bulletin przeprowadzone na platformie Windows 7, co potwierdza skuteczność ArcaVira i zgodność tego produktu z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu.
Podczas instalacji programu należy podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany numer licencji. Program jest instalowany z ograniczoną czasowo (do siedmiu dni) licencją startową. Otrzymany numer pełnej licencji należy wprowadzić za pośrednictwem modułu automatycznej aktualizacji przed wygaśnięciem licencji startowej.
Moja uwaga: Moim zdaniem program bardzo mocno spowalnia komputer!
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 124 657 664 bajtów
Program pobrano: 89 razy
 
avast! Free Antivirus
Bardzo popularny w Polsce avast! Free Antivirus. Ma on wbudowany skaner na żądanie, monitoruje działanie systemu i programów w czasie rzeczywistym, chroni elektroniczną korespondencję oraz blokuje ataki inicjowane z odwiedzanych przez użytkownika stron WWW. Sygnatury zagrożeń wykorzystywane podczas monitoringu i skanowania plików są aktualizowane automatycznie. avast! jest aplikacją bezpłatną, pod warunkiem że zostanie zainstalowany na komputerze wykorzystywanym w domu. Cechą wyróżniającą ten program jest dostępny w najnowszej wersji tryb "cichy", zwany też trybem grania. Program działający w tym trybie nie zakłóci (np. wyświetlaniem powiadomień) pełnoekranowej rozgrywki, a jednocześnie cały czas zapewnia ochronę. Podczas instalacji użytkownik jest proszony o wyrażenie zgody na przesyłanie anonimowych danych dotyczących wykorzystania programu. Warto się zgodzić, ponieważ gromadzone dane są wykorzystywane przez wbudowaną w program technikę avast! Community IQ, umożliwiającą lepszą detekcję i neutralizację nowych, dotąd nieznanych zagrożeń.
Mimo znakomitej funkcjonalności avast! Free Antivirus w pewnym momencie zaczął zgłaszać zbyt dużą liczbę fałszywych alarmów. Pod koniec ubiegłego roku problem okazał się na tyle poważny, że forum pomocy technicznej zostało zablokowane zgłoszeniami użytkowników. Podobna sytuacja dotychczas się nie powtórzyła, a producent ogłosił, że pliki definicji poprawiono, co powinno zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. Program avast! Free Antivirus należy zarejestrować (rejestracja jest bezpłatna), w przeciwnym razie jego działanie zostanie ograniczone do 30 dni.
Platforma systemowa: Windows 2000/2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 54 931 456 bajtów
Program pobrano: 115 razy
 
AVG Anti-Virus Free
Jeden z najpopularniejszych bezpłatnych programów antywirusowych na świecie. Program wyposażono w podstawowe funkcje zabezpieczające. Stale działający monitor plików chroni przed pobraniem wirusów, robaków lub trojanów, blokuje też ich rozpowszechnianie, jeżeli komputer był już wcześniej zainfekowany. Moduł ochrony antyszpiegowskiej zabezpiecza przed nieuprawnionym dostępem do danych. Program ma też wbudowany skaner poczty elektronicznej, chroniący przed niebezpiecznymi załącznikami oraz odsyłaczami prowadzącymi do stron zawierających złośliwe oprogramowanie. Dostępna jest także ochrona antyphishingowa. Podczas przeglądania witryn internetowych każda strona jest sprawdzana pod kątem treści służących do wyłudzania i oszustw online. Z kolei moduł LinkScanner SearchShield poinformuje użytkownika o szkodliwości witryny jeszcze przed jej otwarciem. Program ocenia wyniki wyszukiwania przeprowadzonego z wykorzystaniem najpopularniejszych wyszukiwarek: Google, Bing, Yahoo. Ze względu na dużą liczbę funkcji produkt AVG jest wybierany przez wielu internautów. W porównaniu z wersją komercyjną w darmowej brakuje wykrywania rootkitów oraz funkcji Web Shield, chroniącej wymianę plików w sieci.
Platforma systemowa: Windows 2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 99 717 120 bajtów
Program pobrano: 64 razy
 
Avira AntiVir Personal Free
W przeciwieństwie do wielu innych bezpłatnych aplikacji ochronnych nie jest wymagana rejestracja użytkownika. Sygnatury zagrożeń wykorzystywane podczas skanowania i detekcji malware'u są aktualizowane automatycznie. Wbudowany skaner nie tylko sprawdza pliki i foldery, ale także umie wykrywać rootkity. Zainfekowane pliki automatycznie zostają objęte kwarantanną. Program teoretycznie nie zawiera wbudowanej ochrony korespondencji elektronicznej, ale po aktywowaniu opcji skanowania wszystkich obiektów podczas odczytu i zapisu Avira AntiVir skanuje także załączniki. Dostępne opcje skanowania są dość rozbudowane. Przy standardowej konfiguracji jedynym zaplanowanym zadaniem jest pełne skanowanie systemu, ale użytkownik może zaplanować inny typ skanowania, np. dysków lokalnych, udziałów sieciowych, wyłącznie folderu systemowego bądź folderu domowego użytkownika.
Program jest nieco kłopotliwy w trakcie instalacji. Zamiast instalatora wyświetla najpierw komunikat o niezgodności aplikacji ze standardowo instalowanym w systemach Windows programem Windows Defender, dlatego aby skorzystać z produktu najpierw należy wyłączyć Windows Defendera.
Platforma systemowa: Windows 2000/2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 44 027 904 bajtów
Program pobrano: 56 razy
 
BitDefender Free Edition
BitDefender Free Edition jest skanerem na żądanie, więc często przydaje się w sytuacjach, kiedy trzeba oczyścić system już zaatakowany przez szkodniki. Program nie powinien być stosowany jako główne narzędzie zabezpieczające w systemie. Jego zaletą jest możliwość planowania i automatyzacji skanowania, więc użytkownik nie musi pamiętać, aby regularnie to robić. Funkcje skanera integrują się z menu kontekstowym Eksploratora Windows, dzięki czemu dowolny plik lub folder można sprawdzić, wywołując funkcję skanowania z jego menu kontekstowego. Jeżeli skaner podczas pracy wykryje złośliwy kod, zarażony plik zostanie objęty kwarantanną. Odizolowane w ten sposób obiekty można wysłać do dalszej analizy do laboratoriów BitDefender.
Do przydatnych funkcji programu należy wyświetlanie informacji o automatycznie uruchamianych aplikacjach, aktywnych procesach, usługach, bibliotekach DLL itp. Dostępny w naszej witrynie plik instalacyjny jest jedynie plikiem inicjującym pobieranie właściwego kodu skanera. Program nie jest dostępny z polskojęzycznym interfejsem, ale jego obsługa jest na tyle prosta, że bariera językowa nie powinna być problemem.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 122 880 bajtów
Program pobrano: 64 razy
 
Comodo Antivirus
Comodo Antivirus monitoruje pocztę elektroniczną, komunikatory internetowe, a także strony odwiedzane za pomocą przeglądarki WWW. Zagrożenia są rozpoznawane na podstawie automatycznie aktualizowanej bazy definicji szkodników. Producent zachwala autorski i ponoć bardzo szybki skaner antywirusowy. Program wyposażono w dodatkowe funkcje ochronne, które zgrupowano pod wspólną nazwą Defence+. Do oceny uruchamianego kodu program wykorzystuje m.in. technikę o nazwie Auto Sandbox. Oznacza to, że potencjalnie niebezpieczny kod jest uruchamiany w odizolowanej przestrzeni (tzw. piaskownicy). Cechą wyróżniającą ten program jest to, że użytkownik może skorzystać z bezpłatnej usługi Comodo Secure DNS, dzięki której komputer jest chroniony m.in. przed atakiem typu "zatruwanie" DNS, a połączenia z wszelkimi adresami domenowymi w internecie są bezpieczniejsze. Program jest oferowany również w polskiej wersji językowej, ale pomoc techniczna jest dostępna wyłącznie poprzez anglojęzyczne forum internetowe.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 41 312 256 bajtów
Program pobrano: 62 razy
 
Immunet Protect FREE Antivirus
Mało znany w Polsce program antywirusowy, przedstawiciel narzędzi wykorzystujących technikę chmury obliczeniowej i współdzielonej bazy wiedzy o zagrożeniach. Program zapewnia ochronę na bieżąco, monitorując działające w systemie aplikacje, połączenia sieciowe oraz operacje na plikach. Nie wymaga lokalnego instalowania bazy definicji wirusów. Właściwości ochronne programu są tym większe, im więcej osób z niego korzysta. Wynika to z zastosowania techniki Collective Immunity. Polega ona na tym, że w razie wykrycia nowego zagrożenia wiedza o nim automatycznie staje się dostępna dla wszystkich innych kopii narzędzia na całym świecie. Bezpośrednio po zainstalowaniu można przeprowadzić skanowanie rejestru i uruchomionych procesów. Program nie jest dostępny w polskojęzycznej wersji, ale ma on na tyle czytelny i prosty w obsłudze interfejs, że korzystanie z niego nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Warto dodać, że Immunet Protect ma tryb o nazwie Gaming Mode. Tryb aktywuje się z menu kontekstowego ikony programu umieszczonej w obszarze powiadomień. W tym trybie narzędzie nie przeszkadza komunikatami podczas pełnoekranowej rozgrywki. Zgodnie z zapewnieniami producenta Immunet Protect jest zgodny z "tradycyjnymi" rozwiązaniami antywirusowymi i może być dodatkowym zabezpieczeniem.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 307 200 bajtów
Program pobrano: 55 razy
 
Microsoft Security Essentials
Pierwszy program antywirusowy firmy Microsoft dla użytkowników domowych. Podczas instalacji automatycznie zastępuje dodawany do systemów Windows program ochronny Windows Defender. Microsoft Security Essentials ma wbudowany moduł ochrony rezydentnej, zapewnia także skaner na żądanie, w pełni zintegrowany z funkcjami Eksploratora Windows. Pliki definicji wirusów oraz oprogramowania szpiegowskiego, a także pliki programu są aktualizowane automatycznie i jest to standardowe ustawienie aplikacji. Pierwsze skanowanie oraz aktualizacja uruchamiane są automatycznie bezpośrednio po zakończeniu instalacji programu. Wykryte zagrożenia, których nie udało się od razu wyeliminować, zostają automatycznie zablokowane i objęte kwarantanną. Ciekawostką jest to, że w zależności od stopnia zagrożenia użytkownik może określić działania podejmowane przez program. Można także aktywować funkcję tworzenia punktu przywracania systemu przed rozpoczęciem każdego skanowania.
Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem w celu sprawdzenia legalności systemu operacyjnego
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 11 661 312 bajtów
Program pobrano: 64 razy
 
Panda Cloud Antivirus
Pierwszy powszechnie dostępny dla domowych użytkowników program antywirusowy wykorzystujący chmurę obliczeniową. Do funkcji zabezpieczających oferowanych przez program należą m.in.: skaner antywirusowy, dodatkowo rozpoznający oprogramowanie szpiegowskie, ochrona przed rootkitami oraz zdolność rozpoznawania i neutralizacji nowych i nieznanych zagrożeń (analiza behawioralna). Program może być wykorzystywany wyłącznie na komputerach domowych. Choć działanie Panda Cloud Antivirus jest oparte na przetwarzaniu danych w chmurze obliczeniowej, nie oznacza to, że komputer odłączony od internetu zostaje automatycznie pozbawiony ochrony. Zgodnie z zapewnieniami producenta ochrona ma charakter stały. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Standardowo jest instalowany z dodatkowym paskiem narzędziowym oferującym m.in. funkcje ochrony tożsamości. Instalator ustawia wyszukiwarkę Yahoo! jako domyślną w przeglądarce WWW, ale tę funkcję można wyłączyć.
Platforma systemowa: Windows 2003/XP/Vista/7
Do pobrania: 11 661 312 bajtów
Program pobrano: 49 razy
 
PC Tools AntiVirus Free
Firma PC Tools została w 2008 roku przejęta przez firmę Symantec. Zachowano jednak markę oraz ofertę PC Tools, dzięki czemu udostępniany bezpłatnie PC Tools AntiVirus jest wciąż rozwijany. Program zapewnia pełen zakres funkcji typowego narzędzia antywirusowego. Instalując go, użytkownik otrzymuje wywoływany na żądanie skaner antywirusowy oraz rezydentny monitor plików. Zaletą programu są automatyczne aktualizacje baz definicji niebezpiecznego kodu. Pierwsza aktualizacja rozpoczyna się automatycznie po zainstalowaniu narzędzia. Przydatnym dodatkiem jest wbudowany moduł Search Defender, którego zadaniem jest aktywna ochrona użytkownika podczas przeglądania stron WWW. Program ostrzeże przed odwiedzeniem stron niezaufanych czy uznanych za niebezpieczne. Zakres działania skanera i rezydentnego monitora można w pewnym stopniu regulować. W niektórych konfiguracjach znaczenie może mieć to, że PC Tools umożliwia usunięcie infekcji także przez użytkownika zalogowanego na koncie o ograniczonych uprawnieniach.
Pobierasz instalatora programu. Do pełnej instalacji niezbędne jest połączenie komputera z Internetem.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 372 736 bajtów
Program pobrano: 41 razy
 
Darmowe programy antyspyware
 
Ad-Aware
Ad-Aware to jedno z najlepszych narzędzi usuwających programy szpiegujące (spyware) oraz aplikacje emitujące niechciane reklamy (adware) z komputera.
Ad-Aware skanuje cały komputer w poszukiwaniu wszystkich programów, które mogą zbierać informacje na nasz temat. Do wyboru mamy dwa tryby skanowania, szybki Smart Scan i nieco bardziej wymagający Full Scan. Ad-Aware wykrywa zarówno spyware jak i pobrane ze stron internetowych pliki "cookies" zawierające informacje jakie podaliśmy na tych stronach. Nowa technologia Genotype Detection zwiększa legendarną już skuteczność skanowania Ad-Aware.
Wyniki skanowania Ad-Aware są wyświetlane z opisem stopnia zagrożenia powodowanego przez każdy wykryty plik. Program umożliwia też łatwe usunięcie wykrytego niechcianego oprogramowania. Ku naszemu zaskoczeniu ta wersja Ad-aware oszczędnie obchodzi się z zasobami komputera.
Dodatkowe zabezpieczenie istniejące w Ad-Aware zapewnia wymiana informacji z innymi użytkownikami programu, oraz nowe narzędzie TrackSweep. Dzięki TrackSweep możesz zatrzeć ślady swoich działań w Internecie. Ad-Aware chroni nas także przed pobieraniem złośliwych programów przez Internet Explorer, oraz zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja Ad-Aware została poszerzona dodatkowo o funkcję antywirusa.
Ad-Aware charakteryzuje się bardzo przejrzystym interfejsem, dostępnym w dwóch trybach - uproszczonym i zaawansowanym. W stosunku do poprzednich wersji widać tu ogromny postęp, Ad-Aware jest ładny i przyjazny. W opcjach zaawansowanych możemy dostosować większość funkcji programu. Niestety duża część z nich jest dostępna tylko w płatnych wersjach.
Platforma systemowa: Win2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 133 353 472 bajtów
Program pobrano: 216 razy
   
RegRun Reanimator 6.9.7.3
program do usuwania złośliwego oprogramowania z komputera. Aplikacja usuwa konie trojańskie, komponenty adware, spyware oraz niektóre rootkity. Nie koliduje z zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem antywirusowym.
Platforma systemowa: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 9 216 000 bajtów
Program pobrano: 181 razy
 
   
Spybot Search&Destroy
Kompletny i skuteczny program antyspyware, oferujący zarówno skaner na żądanie jak i strażniki. Mocną stroną programu jest kompleksowa ochrona realizowana na dwa sposoby: jako strażnik ochrony rzeczywistej Tea-Timer oraz jako statyczny immunizer w rodzaju Spyware Blaster (immunizacja dotyczy trzech głównych przeglądarek: Internet Explorer, Firefox i Opera). Dostęp do dodatkowych ustawień i narzędzi kryje się w zaawansowanym widoku (Mode / Tryb >>> Advanced Mode / Tryb zaawansowany). W Narzędziach m.in. możliwość przeglądnięcia aktualnie pracujących procesów wraz z załadowanymi modułami, zainstalowanych komponentów BHO / ActiveX, podgląd zawartości pliku HOSTS, przeglądarka łańcucha LSP, tweaki blokerskie IE oraz wyszukiwarka błędów rejestru wraz z możliwością ich naprawienia.
Platforma systemowa: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/7
Do pobrania: 16 384 000 bajtów
Program pobrano: 80 razy
 
Windows Defender
Bezpłatny program firmy Microsoft służący do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) ale także z innymi niepożądanymi komponentami (rootkity, keyloggery itp.). Oprócz skanowania na żądanie program oferuje ochronę przed niechcianymi zmianami w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do tego i działający w tle agent zawiera między innymi moduł monitorujący zmiany w zakresie programów uruchamianych automatycznie przy starcie systemu, ustawień systemowych, usług i sterowników, przeglądarki Internet Explorer itp. Niebezpieczne komponenty wykrywane są na podstawie automatycznie pobieranych sygnatur. Dzięki funkcji Software Explorer możemy sprawdzić i ewentualnie zablokować wybrane programy (procesy) uruchamiane są przy starcie systemu, uruchomione w danym momencie, czy korzystające z połączenia internetowego.
Windows Defender pozwala opcjonalnie na wzięcie udziału w programie SpyNet, pozwalającym na automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach internetowych pomiędzy użytkownikami programu. Obsługa większości funkcji wspomagana jest kreatorami, tak więc zarówno zaawansowani użytkownicy jak i początkujący nie powinni mieć trudności ze skutecznym skonfigurowaniem wszelkich elementów mechanizmu wyszukiwania oprogramowania śledzącego.
Platforma systemowa: Windows XP/Vista/7
Do pobrania: 4 567 040 bajtów
Program pobrano: 65 razy
 
SUPER AntiSpyware Free portable 4.41.1000
Bezpłatny, dla zastosowań niekomercyjnych, potężny skaner do wykrywania i usuwania szkodliwych komponentów w systemie, typu spyware, adware, malware, trojans, dialers, worms, keyloggers, hijackers i wielu innych, których nie potrafią wykrywać programy antywirusowe. Umożliwia wykryć i usunąć ponad 1.000.000 infekcji. Posiada stale aktualizowaną bazę sygnatur, którą należy pobierać ręcznie. Program sprawdza dysk twardy, nośniki wymienne, pamięć czy rejestr. W programie możemy określić bezpieczne pliki czy foldery umożliwiając szybsze skanowanie całego systemu.
Płatna wersja SUPERAntiSpyware Pro oferuje dodatkową ochronę komputera w czasie rzeczywistym i skanowań zaplanowanych.
Pracuje bezkonfliktowo z programami antywirusowymi oraz aplikacjami anti-spyware.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i od czasu do czasu odpalasz ...
Platforma systemowa: Windows 98,2000,XP,Vista,2003,7
Do pobrania: 11 247 616 bajtów
Program pobrano: 351 razy
   


 
Programy archiwizujące
 
7-Zip 9.20 PL
Kompresor plików. Obsługuje formaty: 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, LZH, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM i DEB. Program posiada własny manager plików oraz integruje się z powłoką Windowsa (menu kontekstowe). Dla formatów ZIP i GZIP 7-Zip aplikacja ma kompresję wyższą niż Winzip.
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/7
Rozmiar na dysku: 925 696 bajtów
Program pobrano: 90 razy
 
7-Zip 4.65 PL portable
To samo co wyżej w wersji nie wymagającej instalacji. Ściągasz, uruchamiasz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 925 696 bajtów
Program pobrano: 87 razy
 
FavBackup
Program pozwalający zrobić kopię ustawień pięciu najpopularniejszych przeglądarek www: Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari, Chrome. Kopia może zawierać cookies, zakładki, hasła, ustawienia przeglądarki, zapisane ustawienia stron itp.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...

Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 2 068 480 bajtów
Program pobrano: 45 razy
 
FBackup 4.5.232 PL
Program darmowy także dla zastosowań komercyjnych! przeznaczony do sporządzania kopii zapasowych. Backup może zostać utworzony w trybie ręcznym lub automatycznym na nośnikach, dysku twardym, w sieci LAN, na pamięciach USB i urządzeniach z interfejsem FireWire.
Plik kopii zapasowej zawierające ważne dane może być skompresowany do mniejszego rozmiaru za pomocą kompresji ZIP. Zalety programu:
- Autoarchiwizacja.
Wystarczy utworzyć zadanie archiwizacji, ustawić jego automatyczne wykonanie i można zając się czymś innym. FBackup wykonuje autoarchiwizację w wyznaczonym dniu, dzięki czemu nie tylko chronisz dane, ale również oszczędzasz czas.
- Archiwizacja przy użyciu standardowej kompresji ZIP.
Po wybraniu archiwizacji pełnej pliki źródłowe są kopiowane z wykorzystaniem standardowej kompresji ZIP. FBackup stosuje kompresję ZIP64, dzięki czemu może tworzyć pliki ZIP o wielkości przekraczającej 2 GB. Ponadto utworzony plik ZIP może być chroniony hasłem, które trzeba podać w celu wypakowania danych z archiwum.
- Dokładne kopie plików.
Zamiast zapisywać pliki w pojedynczym pliku ZIP program FBackup może stworzyć dokładne kopie archiwizowanych plików źródłowych. Ponieważ program FBackup archiwizuje również puste foldery, ten typ archiwizacji może służyć do stworzenia lustrzanej kopii pierwotnych plików w folderze docelowym.
- Uruchamianie operacji przed lub po archiwizacji.
Dla każdego zadania archiwizacji można zdefiniować operację, która zostanie wykonana przed lub po archiwizacji. Można na przykład ustawić uruchamianie operacji Wyczyść archiwum przed rozpoczęciem archiwizacji, dzięki czemu wszystkie dotychczas skopiowane pliki zostaną usunięte i zastąpione nowymi. Jako operację uruchamianą po archiwizacji można natomiast wybrać przełączenie komputera w stan czuwania, wylogowanie użytkownika, wstrzymanie komputera lub jego wyłączenie (operacja jest wykonywana, jeśli archiwizacja zakończy się pomyślnie).
- Łatwość użycia.
Dwie główne funkcje programu do archiwizacji to tworzenie i przywracanie kopii zapasowych. FBackup oferuje przyjazne kreatory, dzięki którym operacje te są proste. Po uruchomieniu kreatora tworzenia archiwum wybierasz co, gdzie, jak i kiedy ma zostać zarchiwizowane, po czym można już wykonać archiwizację. W przypadku przywracania plików należy uruchomić kreator przywracania i określić miejsce, do którego pliki mają zostać przywrócone.
- Automatyczne aktualizacje.
FBackup co tydzień automatycznie sprawdza dostępność aktualizacji, dzięki czemu dowiesz się, kiedy zostanie wydana nowa wersja. Opcję sprawdzania aktualizacji można wyłączyć. Zalecamy jednak pozostawienie tej opcji włączonej, aby program FBackup był zawsze aktualny.
- Wiele folderów docelowych archiwizacji.
Kopie zapasowe są domyślnie zapisywane na lokalnej partycji systemu Windows. Aby zapewnić bezpieczeństwo kopii zapasowych, należy je zapisać w innych folderach docelowych obsługiwanych przez program FBackup (np. na zewnętrznym napędzie USB/Firewire lub zmapowanym dysku sieciowym). W ten sposób w przypadku awarii komputera dane pozostaną bezpieczne na napędzie zewnętrznym.
- Wtyczki do archiwizacji.
Dzięki odpowiednim wtyczkom możesz archiwizować lub przywracać ustawienia konkretnych programów lub inne dane użytkownika (np. zapisane stany gry, dane poczty elektronicznej itd.). Po załadowaniu tych wtyczek do programu FBackup, spowodują one dodanie do listy Predefiniowane archiwa plików źródłowych niezbędnych do stworzenia kopii zapasowych konkretnych programów. Listę wszystkich dostępnych wtyczek do archiwizacji można znaleźć tutaj: Darmowe wtyczki do archiwizacji.
- Archiwizacja otwartych plików.
Jeśli w czasie archiwizacji plik jest używany przez inny program, FBackup i tak może zarchiwować ten plik dzięki wykorzystaniu usługi kopiowania woluminów w tle dostępnej w systemie Windows. FBackup może więc archiwizować te otwarte pliki, pod warunkiem korzystania z systemu Windows XP, Windows Vista, Windows 2003 Server lub Windows 2008 Server. W ten sposób możesz na przykład archiwizować wiadomości e-mail i ustawienia programu Outlook bez konieczności jego zamykania.

Uwaga: Program nie słuzy do pełnej archiwizacji systemów (tworzenia kopii zapasowych obrazów dysków), ale i tak jest bardzo przydatny

Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 13 021 184 bajtów
Program pobrano: 93 razy
 
 
FreeFileSync 6.14 PL install/portable
Darmowe narzędzie powstałe z myślą o synchronizacji danych pod Windows oraz Linux. Cały proces synchronizacji został sprowadzony do kilku kroków. Wystarczy wybrać folder źródłowy i docelowy oraz opcję ich porównania, ustawić synchronizację, a resztą zajmie się program. Wśród głównych zalet FreeFileSync należy wymienić kilka trybów pracy, wsparcie dla plików o długich nazwach i rozmiarze większym niż 4GB, porównywanie danych z wykorzystaniem ich rozmiaru i daty, kopiowanie zablokowanych plików za pomocą Windows Volume Shadow Copy Service, wykluczanie plików z synchronizacji oraz możliwość sieciowej synchronizacji. Aplikacja oferuje interfejs w kilku językach, nie zabrakło również polskiego
Wersja instalacyjna + przenośna
Platforma systemowa: Windows NT/Windows 2000/Windows XP/WindowsVista/7/2003 serwer
Rozmiar na dysku: 28 680 192 bajtów
Program pobrano: 169 razy
 
SyncBack portable
SyncBack Freeware to program służący do synchronizowania plików i katalogów, tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania z nich danych. Pliki mogą być archiwizowane na dyski lokalne i sieciowe, nośniki wymienne, archiwa ZIP, a także serwery FTP. Program umożliwia tworzenie różnych profili dla poszczególnych danych. Można robić kopie zapasowe, synchronizować ze sobą foldery lub łączyć profile w grupy i wykonywać kilka backupów naraz. W każdym takim profilu można szczegółowo określić co i jak ma być kopiowane. Pliki, foldery i podfoldery, czy pliki mają być zastępowane i na jakich zasadach. Można także ustawić maski dla nazw plików i kopiować tylko pasujące do filtra. Utworzone profile można uruchamiać ręcznie lub zaplanować uruchamianie automatyczne. Przy tej drugiej opcji zadania zostaną dodane do harmonogramu zadań systemu Windows i będą się same wykonywały o ustalonych porach. Po każdym wykonanym zadaniu wykonywany jest szczegółowy raport. Wyświetla on listę skopiowanych plików i folderów wraz z informacjami na temat statusu kopiowania - czy plik został utworzony, zastąpiony - jeżeli nie, to z jakiego powodu. Na koniec można ustawić automatyczne wysłanie takiego raportu na wskazany adres e-mail.
Platforma systemowa: Windows NT/Windows 2000/Windows XP/WindowsVista/7/8/2003 serwer
Rozmiar na dysku: 17 661 952 bajtów
Program pobrano: 105 razy


 
Programy narzędziowe
Magical Jelly Bean Keyfinder 2.0.1
Magical Jelly Bean Keyfinder to program umożliwiający szybkie odzyskanie klucza produktu wymaganego do instalacji systemu Windows oraz oprogramowania Office. Szybko i sprawnie odzyska klucz produktu jaki został wpisany podczas instalacji takich systemów operacyjnych jak Windows 95, 98, ME, NT4, 2000, XP czy oprogramowania .NET , Office 97 czy Office XP. Jest bardzo prosty w obsłudze: wystarczy jedynie wskazać odpowiednią aplikację, a narzędzie to samo zapisze odpowiedni klucz produktu w pliku tekstowym.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 1 019 904 bajtów
Program pobrano: 123 razy
 
Starter
Program umożliwiający edycje programów, usług i procesów, które uruchamiają się wraz ze startem systemu operacyjnego i zarządzanie nimi. Starter pozwala nam na podgląd aktywnych procesów wraz z dokładnym opisem zdarzeń, informacji o bibliotekach DLL rezydujących w systemie, ukrytych wpisów rejestru jak i tych zwykłych. Wszystko to można modyfikować, blokować lub usunąć (ostrożnie !). Na dole programu wyświetla się informacja o aktualnym obciążeniu pamięci RAM. Czym mniej się dzieje w czasie autostartu, tym oczywiście lepiej.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 868 352 bajtów
Program pobrano: 96 razy
 
Auslogics Disk Defrag 5.3.0.0
Narzędzie służące do defragmentacji dysków twardych. Aplikacja (podobnie jak inne produkty Auslogics Software) jest bardzo prosta w obsłudze i w kilku krokach można zoptymalizować pracę dysku, a po zakończonym procesie przejrzeć raport z działania.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...

Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 4 554 752 bajtów
Program pobrano: 52 razy
 
TeamViewer 5.0.8421
Narzędzie służące do zdalnego kontrolowania komputera podłączonego do Internetu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Aplikacja nie wymaga instalacji (ani po stronie serwera, ani klienta). Zastosowanie programu może być bardzo szerokie, od transferu plików po zdalne zarządzanie i kontrolowanie działania komputera.
Wybrane funkcje programu:
- bezproblemowa praca poprzez zapory ogniowe,
- nie jest wymagana instalacja,
- zdalne prezentacje,
- szyfrowane połączenie,
- transfer danych.

Uwaga: Narzędzie jest darmowe tylko i wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych!
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 2 809 856 bajtów
Program pobrano: 58 razy
 
TeamViewer Portable 10.0.39052
Jak wyżej wersja 10.0.39052 PRZENOŚNA (Portable). Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/7/8
Rozmiar na dysku: 13 905 920 bajtów
Program pobrano: 23 razy
 
Unlocker 1.8.9
Program po instalacji staje się rozszerzeniem Windows Explorer pozwalającym, za pomocą jednego kliknięcia pozbycia się błędu typu: błąd podczas usuwania pliku lub folderu lub nie można usunąć pliku, jest on używany przez inny proces. Po wybraniu opcji Unlocker uzyskujemy podgląd przyczyny problemu tj. procesów i aplikacji blokujących element oraz możliwość ich zamknięcia, co pozwala na wykonywanie już dowolnych operacji na pliku lub folderze. Co ważne, do odblokowania elementów nie jest wymagany restart systemu.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 552 960 bajtów
Program pobrano: 95 razy
 
ImgBurn 2.5.1.0
Darmowy, rozbudowany program służący do nagrywania nośników, a także zarządzania obrazami płyt CD, DVD, a także Blu-ray.
ImgBurn obsługuje praktycznie wszystkie typy nagrywarek, daje możliwości nagrywania i tworzenia plików ISO, oferuje opcję weryfikacji poprawności zapisu, dzięki czemu można sprawdzić, czy dany nośnik jest pozbawiony błędów.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 4 595 712 bajtów
Program pobrano: 65 razy
 
SIW - System Information for Windows Portable
Narzędzie diagnostyczne podające informacje o podzespołach naszego komputera. Umożliwia również przetestowanie poszczególnych komponentów peceta. SIW - System Information for Windows Portable wyświetla szczegółowe informacje o procesorze, płycie głównej, chipsecie, dyskach twardych, napędach optycznych, pamięci RAM i innych urządzeniach.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 1 921 024 bajtów
Program pobrano: 108 razy
 
Securable 1.0.2570.1 Portable
Niewielkie narzędzie sprawdzające, czy zainstalowany w komputerze procesor obsługuje technologię DEP (Data Execution Prevention, która zapobiegająca uruchamianiu kodów programów umieszczonych w obszarze pamięci tylko dla danych. Dzięki temu likwiduje wiele zagrożeń dotyczących złośliwego oprogramowania), wirtualizację oraz instrukcje 64-bitowe.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 106 496 bajtów
Program pobrano: 64 razy
 
CDrtfe  1.3.6 Portable
Aplikacja służy do nagrywania płyt CD/DVD. Bez problemu nagramy nim audio na CD, XCD czy dane na CD/DVD. Dzięki niemu możemy nagrać o ok 13% więcej danych na płytę niż gdybyśmy robili to innym programem.
Program posiada także opcję tworzenia obrazów płyt i zapisuje je do formatu ISO.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...

Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 6 303 744 bajtów
Program pobrano: 91 razy
 
CD Archiver 6.1.3900
Program do katalogowania i zarządzania kolekcją płyt CD/DVD. Przy zbiorach muzycznych i filmowych program może pobrać informacje o utworach odczytując dane pobrane z EXIF, RIFF, Windows Media, IPTC, ID3, lub łącząc się z internetową bazą danych (Amazon, IMDB, FreeDB oraz SeekLyrics)
Za pomocą CD Archiver możemy skatalogować następujące pliki:
Archiwa - (7z, ARJ, BZ2, CHM, ISO, BIN, MDF, IMG, MSI, RAR, CBR, ZIP, TAR, CBZ, CAB, WIM)
Audio - (MP+, MPC, MPP, M4P, MKA, PVF, RA, APE, AAC, DTS, AC3, XI, IRCA, W64, MAT, IFF, PAF, SD2, AU, AIFF, AIFC, OGG, OGM, WAV, MP3, WMA, AVR, SDS, FLAC, WV)
Obrazy - (PGM, PBM, PPM, PNM, ICO, ICL, BMP, EMF, GIF, PNG, WMF, JIF, JPG, JPEG, JPE, TIF, TIFF)
Wideo - (WM, MKV, MPV2, MP4, MPV, MPGV, M1V, M2V, MP2, RM, RMVB, DAT, VOB, MOV, QT, AVI, DIVX, MPEG, MPG, WMV, ASF, IFO, M4V, M4A)
Inne - (HTM, HTML, MHT, PDF, EXE, DLL, CPL, OCX, SCR, MUI, TLB, AX, ACM, OLB).

Do działania programu niezbędna jest instalacja środowiska Microsoft .NET FrameWork.
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 7 892 992 bajtów
Program pobrano: 51 razy
 
Rizone Memory Booster
Darmowy program do optymalizacji pamięci RAM. Narzędzie działa w ten sposób że łączy się z Windows API w celu
poinformowania system, aby została wykonana operacja czyszczenia obszaru roboczego wszystkich procesów i zwolnienia tylko
tych części pamięci której nie potrzebują. Program wykonuje swoją czynność co około 30 sekund dzięki temu system działa
stabilniej i bardziej wydajnie. W opcjach programu mamy możliwość, aby Rizone Memory Booster uruchamiał się wraz ze startem
systemu.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 524 288 bajtów
Program pobrano: 87 razy
 
System Explorer portable 2.3.7
Darmowe (do zastosowań niekomercyjnych) narzędzie pokazujące szczegółowe informacje na temat procesów dziejących się w systemie. Podaje informacje o dodatkach do Internet Explorera, usługach, sterownikach, połączeniach internetowych, wydajności komputera, programach startujących razem z systemem, programach aktualnie zainstalowanych i otwartych plikach. Oferuje wyszukiwanie informacji na temat pliku czy procesu, za pośrednictwem internetowych baz danych, wyświetla wykresy wykorzystania zasobów systemowych w czasie.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/7
Rozmiar na dysku: 1 331 200 bajtów
Program pobrano: 57 razy
 
CleanGP 4.4 portable
Program wyszukuje i usuwa ponad 170 rodzajów niepotrzebnych plików, generowanych przez system bądź inne oprogramowanie. Posiada inne przydatne moduły, m.in. moduł oczyszczania wstępnego dysku, który oczyszcza dysk z niepotrzebnych plików takich programów jak Mozilla Firefox, Opera, Ad-Aware, IExplorer itd., moduł autostart, w którym użytkownik może przeglądać i w razie konieczności usuwać niepotrzebne lub podejrzane wpisy i skróty programów uruchamianych wraz ze startem systemu Windows, moduł deinstalatora, który pozwala użytkownikowi zarządzać zainstalowanymi programami w systemie. Program posiada też funkcję Opcji Filtrów, dzięki czemu użytkownik może zadecydować, jakie pliki będą wyszukiwane i usuwane przez program. CleanGP jest programem bardzo łatwym w obsłudze, szybkim i bezpiecznym..

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 1 519 616 bajtów
Program pobrano: 112 razy
 
Czasowy wyłącznik komputera 2.44.1
Program służy do automatycznego wyłączania komputera. Cechy: aplikacja pozwala na automatyczne wyłączanie komputera; automatyczne zamykanie programów; automatyczne wyłączanie modemu; wyłączanie komputera; ponowne uruchamianie naszego komputera; wyłączanie komputera o określonej przez nas godzinie; restart komputera o określonej przez nas godzinie.
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 651 264 bajtów
Program pobrano: 84 razy
 
Ashampoo Burning Studio Free 6.77
Aplikacja służąca do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray. Ashampoo Burning Studio posiada bardzo wygodny interfejs, w całości przetłumaczony na język polski i pozwalający na szybkie nagrywanie muzyki (a także zgrywanie na dysk zawartości płyt audio), nagrywanie filmów, tworzenie i nagrywanie obrazów płyt CD i DVD oraz kasowanie nośników wielokrotnego zapisu (CD-RW i DVD+RW)
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 8 577 024 bajtów
Program pobrano: 45 razy
 
Nero BurnLite 10.0.10500
Bezpłatna wersja jednego z najpopularniejszych programów służących do nagrywania płyt CD i DVD. W wersji darmowej program pozwala jedynie na nagrywanie danych i kopiowanie płyt CD i DVD. Aby w pełni korzystać z funkcjonalności aplikacji, należy wykupić licencję.
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista
Rozmiar na dysku: 31 744 000 bajtów
Program pobrano: 38 razy
 
AutoRuns 10.05
Bezpłatne narzędzie pozwalające na szczegółowe sprawdzenie jakie programy lub ich komponenty są skonfigurowane do automatycznego uruchamiania się wraz ze startem systemu operacyjnego.
Autoruns sprawdza nie tylko łatwo dostępny folder Autostartu ale także poszczególne klucze systemowego Rejestru (Run, RunOnce i inne), gdzie często poukrywane są wpisy nie tylko o samych programach, bibliotekach i usługach ale także o złośliwych komponentach szpiegujących lub reklamowych instalowanych bez naszej wiedzy i trudnych do usunięcia. Poszczególne zbędne lub złośliwe elementy mogą być w prosty sposób usunięte, co przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności powinno spowodować szybsze uruchamianie się systemu i jego poprawną pracę.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/7
Rozmiar na dysku: 1 736 704 bajtów
Program pobrano: 76 razy
 
Key Update Tool
Program Microsoftu do zmiany klucza w systemie Windows XP umożliwiające zmianę klucza CD systemu Windows XP bez konieczności ponownej reinstalacji systemu operacyjnego. Jeżeli klucz byl juz raz zmieniony tym programem, nie ma możliwości kolejnej próby podmiany klucza. Jedyna możliwością w tym przypadku jest naprawa systemu operacyjnego z płyty o ile jest to system na płycie w wersji OEM lub BOX.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 946 176 bajtów
Program pobrano: 59 razy
 
xp-AntiSpy
Mały programik, którym możemy zablokować w systemie kilkanaście funkcji. M.in.: aktywuje lub dezaktywuje funkcje związane z systemem, przeglądarką Internet Explorer, odtwarzaczem Windows Media Player, wysyłanie informacji o błędach, ściąganie licencji, automatycznego ściągania uaktualnień, zdalną pomoc czy wyłączanie kontrolek ActiveX. zablokuje programy spowalniające system, np. MSN Messager. program prosty w obsłudze. W razie problemów można przywrócić ustawienia domyślne.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 946 176 bajtów
Program pobrano: 45 razy  
 
IObit Uninstaller
Prosty w obsłudze program, pozwalający na dokładniejsze usuwanie zainstalowanych aplikacji niż w przypadku korzystania z systemowego modułu „Programy i funkcje”/„Dodaj/usuń programy”, Za jego pomocą możemy odinstalować zarówno programy, jak i różnego rodzaju paski narzędziowe i wtyczki dla przeglądarek internetowych. Niektóre spośród aplikacji mogą być usunięte za pomocą przycisku „Odinstaluj szybko” – wówczas liczba kliknięć i operacji wykonywanych przez użytkownika jest ograniczona do minimum, a całą pracę wykona za nas IObit Uninstaller. Po zakończeniu całego procesu zostaje uruchomione gruntowne skanowanie systemu w poszukiwaniu pozostałości skasowanego programu.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP Windows Vista Windows 7 Windows 8
Rozmiar na dysku: 25 764 082 bajtów
Program pobrano: 138 razy  
 
CCleaner 5.02
Bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu aplikacje. Dzięki tym funkcjom program postrzegany jest jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności. Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych. CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP Windows Vista Windows 7 Windows 8
Rozmiar na dysku: 5 967 872 bajtów
Program pobrano: 117 razy  
 
TCPView
TCPView to pomocne administratorom narzędzie do monitorowania procesów wykorzystujących połączenia za pomocą protokołów TCP lub UDP. Program wyświetla listę wszystkich procesów łączących się za pomocą protokołów TCP lub UDP wraz z nazwą aplikacji, rodzajem protokołu, adresem lokalnym (wraz z portem), adresem zdalnym i aktualnym stanem. Program umożliwia zamknięcie połączeń wskazanych procesów lub nawet wyłączenie ich samych. Listę można w każdej chwili zapisać do pliku tekstowego.

Wersja PRZENOŚNA (Portable). Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/7/8
Rozmiar na dysku: 290 816 bajtów
Program pobrano: 27 razy


 
Programy multimedialne
 
VLC media player v. 1.0.5 PL
VLC (Video LAN Client) to jeden z najlepszych odtwarzaczy plików audio i wideo, posiadający własne kodeki, pozwalający na wygodne oglądanie filmów. Potrafi także odtwarzacz filmy z VCD, DVD, media strumieniowe, a także uszkodzone i niekompletne pliki wideo. Jednak to co wyróżnia VLC to przede wszystkim odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów.
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 18 456 576 bajtów
Program pobrano: 100 razy
VLC media player v. 1.0.3 PL portable
Jak wyżej

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 28 893 184 bajtów
Program pobrano: 64 razy
KMPlayer 2.9.4.1436 PL
Zaawansowany, odtwarzacz plików audio/video/DVD/High Definition. Program posiada wbudowany zestaw kodeków umożliwiających odtwarzanie większości popularnych formatów bez konieczności instalacji dedykowanych filtrów i kodeków (m.in. DivX, XviD, MKV, Theora, WMV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, VP3, VP5, VP6, H263(+), H.264(AVC1), CYUY, ASV1/2, SVQ1/3, MSVIDC, Cinepak, MS MPEG4 V1/2/3, FFV1, VCR1, FLV1, MSRLE, QTRLE Huffyuv, Digital Video, Indeo3, MJPEG, MPNG SNOW, TSCC, Dirac, VC-1, RealVideo, SMC, Google Video (GVI), Flash Video (FLV), Nullsoft Streaming Video (NSV), PMP i innych).
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 14 897 152 bajtów
Program pobrano: 75 razy
Winamp portable
Znany chyba wszystkim odtwarzacz multimedialny obsługujący szeroki zakres aktualnych i specjalistycznych formatów plików włącznie z MIDI, MOD, MPEG-1 audio layers 1 i 2, AAC, M4A, FLAC, WAV, OGG Vorbis i Windows Media Audio. Obsługuje ciągłe odtwarzanie formatów MP3 i AAC oraz zawiera funkcję Replay Gain, służącą do wyrównywania głośności wszystkich odtwarzanych utworów. Dodatkowo Winamp może odtwarzać i importować muzykę z płyt audio CD, opcjonalnie z CD-Text oraz nagrywać muzykę na płytach CD. Winamp obsługuje odtwarzanie Windows Media Video i Nullsoft Streaming Video, jak również większość formatów wideo odtwarzanych w programie Windows Media Player. Winamp obsługuje wiele typów transmisji strumieniowej: radio internetowe, telewizję internetową, XM Satellite Radio, video AOL, zawartość Singingfish, podcasty i kanały multimedialne RSS. Posiada również rozszerzoną obsługę przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, a użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich bibliotek multimedialnych poprzez Internet.
Funkcjonalność programu Winamp można zwiększyć dzięki użyciu wtyczek, które dostępne są na stronie internetowej Winampa.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...

Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 10 575 872 bajtów
Program pobrano: 50 razy
Winamp Full 5.572 PL
Jak wyżej w wersji instalacyjnej
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 11 255 808 bajtów
Program pobrano: 44 razy
K-Lite Codec Pack Full 5.8.3
Pakiet kodeków firmy K-Lite. Dzięki niemu można zarówno odtwarzać jak i kodować wszystkie najpopularniejsze aktualnie formaty plików dźwiękowych oraz wideo. Oprócz samych kodeków w pakiecie można znaleźć odtwarzacz multimedialny oraz szereg programów dodatkowych.
Wśród nich znalazły się między innymi Gspot określający rodzaj kodeka potrzebny do odtworzenia danego pliku wideo, DirectVobSub wyświetlający napisy, FourCC Code Changer umożliwiający zmianę kodu FourCC w plikach wideo, Matrix Mixer zmieniający natężenie głosu w pliku wideo oraz Morgan Multimedia Stream Switcher pozwalający na przełączenie pomiędzy dwoma wersjami scieżki dźwiękowej.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 15 417 344 bajtów
Program pobrano: 67 razy
DirectX 9.28.1886
Najnowszy zestaw sterowników DirectX niezbędnych do obsługi multimedialnych funkcji systemu. Wersja pełna, nie wymagająca połączenia z Internetem i pobierania dodatkowych komponentów.
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 109 039 616 bajtów
Program pobrano: 63 razy
Real Alternative 2.0.2
Program pozwala na odtwarzanie wszystkich formatów RealMedia bez konieczności posiadania, instalowania RealPlayer czy RealOne Player firmy Real Networks. Obsługiwane są następujące formaty: RealAudio (.ra .rpm), RealMedia (.rm .ram .rmvb .rpx .smi .smil), RealText (.rt) and ReadPix (.rp). Pakiet zwiera odtwarzacz Media Player Classic, kodeki oraz wtyczki do przeglądarek www.
Pakiet zawiera:
- Media Player Classic 6.4.9.1
- RealMedia Codecs 6.0.14.806
- wtyczka RealMedia dla Internet Explorer
- wtyczka RealMedia dla Opera/Mozilla/Netscape
- RealMedia DirectShow splitter 1.0.1.2
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 6 807 552 bajtów
Program pobrano: 74 razy
Free Riva FLV Encoder 2.0 portable
Program do konwertowania filmików z rozszerzeniem *.wmv, *.avi, *.mov i  na *.flv (Flash Video). Dodatkową funkcją programu jest zrzucanie wybranej jednej lub wielu klatek filmu do formatu graficznego jpg. Bardzo prosty (wręcz intuicyjny) w obsłudze.
Inne opcje:
- zmiana wymiarów filmiku
- zmian ilości klatek na sekundę,
- można usunąć dźwięk z filmiku.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 3 719 168 bajtów
Program pobrano: 70 razy
Media Player Classic Home Cinema Portable 1.3.1448
Uniwersalny odtwarzacz plików multimedialnych będący następcą nie rozwijanego już Media Player Classic. Odtwarza formaty MP3, AVI, DivX, a nawet DVD. Wyglądem przypomina WMP 6.4 znanego z systemów Windows 9x.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 11 956 224 bajtów
Program pobrano: 46 razy
FlvPlayer4Free Portable 3.5.0.0
Darmowy odtwarzacz plików FLV, posiada możliwość odtwarzania filmików z dysku oraz podając adres URL do danego filmiku. Program (podobno- sam nie sprawdzałem) radzi sobie również z formatami wideo: flv, avi, divx, xvid, mp4, mpg, wmv, asf, mpeg, m4v, mkv, dvr-ms, hdmov, m2ts, m2t, mka, 3gp, 3g2, 3gpp, 3gp2, mov, qt, rm, ram, rmvb.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 7 127 040 bajtów
Program pobrano: 72 razy
VideoInspector Portable 2.2.3.122
Aplikacja umożliwiająca uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji o plikach video zapisanych w różnych formatach (Avi, Matroska, MPEG I i II, Apple QuickTime). VideoInspector wyświetla informacje o poprawności pliku filmowego (program przeprowadza test spójności, sprawdza czy aby plik nie jest uszkodzony), czasie trwania, rozdzielczości, ilości klatek na sekundę, podaje również obliczony współczynnik jakości, ilość kanałów audio, jakość próbkowania, bitrate oraz nazwy kodeków video & audio, wymaganych do odtworzenia danego pliku oraz ich dostępność w systemie - w razie braku jakiegoś kodeka można bezpośrednio z poziomu programu pobrać go z internetu..

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 1 290 240 bajtów
Program pobrano: 73 razy
XMedia Recode Portable 2.1.8.4
Bezpłatny program za pomocą którego możemy konwertować niemal wszystkie znane formaty audio i wideo, w tym 3GP, 3GPP, 3GPP2, AAC, AC3, AMR, ASF, AVI, AVISynth, DVD, FLAC, FLV, H.261, H.263, H.264, M4A , m1v, M2V, m4v, Matroska (mkv), MMF, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, TS, TRP, MP2, MP3, MP4, MP4V, MOV, OGG, PSP (S) VCD, SWF , VOB, WAV, WMA i WMV.
XMedia Recode konwertuje tylko niezabezpieczone płyty DVD. Aby skorzystać z kodeka DivX, musi być on zainstalowany w systemie.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 4 399 104 bajtów
Program pobrano: 102 razy
AllPlayer Portable 2.1.8.4
Jeden z najlepszych programów do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach zarejestrowanych przez system (np. DIVX/AVI/MPG/MP3. W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy, ALLPlayer nie jest nakładką na MediaPlayera, a korzysta bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu przy pomocy ALLPlayera można teoretycznie odtworzyć KAŻDY film bez konieczności posiadania dwóch lub trzech playerów na wypadek, gdyby któryś z nich nie zadziałał danym filmem.
Inną, być może największą zaletą ALLPlayera jest wmontowana w program unikatowa funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy). Dzięki tej funkcji trudno przeoczyć napisy podczas oglądania filmu. Często zdarza się tak, iż napisy są zbyt "gęsto" jeden po drugim i trudno jest je przeczytać, ale dzięki tej funkcji ten problem nie będzie już występował. Program sam analizuje długości napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia.
Od wersji ALLPlayer'a V1.9 do programu dołączony został moduł DIVFIX, naprawiający uszkodzone pliki
AVI, dzięki czemu można już oglądać np. pliki uszkodzone podczas ściągania z sieci, a także pliki cały czas ściągane (nie trzeba czekać, aż plik ściągnie się cały, aby zobaczyć czy na pewno jest kopiowany oczekiwany plik).
Od wersji ALLPlayer'a V2.0 do programu dołączona została możliwość zabezpieczenia plików AVI hasłem. Wystarczy wcisnąć klawisz i zabezpieczyć plik hasłem. Nikt nie znający hasła nie otworzy tego pliku żadnym programem.
Kolejnym rozwiązaniem jest możliwość dołączenia do pliku AVI MENU (nie w w osobnym pliku, ale w pliku AVI z fimem). Teraz można zrobić Menu ulubionym filmie (takie jak w filmach DVD) i wysłać go znajomym (w jednym pliku). Można również umieścić w AVI link np. do swojej strony WWW.
ALLPlayer sam wykrywa brakujące kodeki, potrzebne do odtworzenia filmu i automatycznie w razie potrzeby (za niewielką opłatą) pobiera
je z internetu. Inne funkcje i zalety ALLPlayera to: skórki i edytor skórek zawarty w programie, obsługa dwóch monitorów lub monitora i TV (np. na Telewizorze film, a na pulpicie panel sterujący), PlayLista, wbudowana funkcja AntiFreeze, automatyczne odtwarzanie filmów dwuczęściowych, prosta konfiguracja dla nagrywających płytki z filmami, obsługa Telewizorów Panoramicznych, możliwość robienia zdjęć
(snapshot) z filmów, edytor napisów, szybkość, minimalne wymagania systemowe, intuicyjna obsługa oraz wiele innych, ciekawych funkcji.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 4 399 104 bajtów
Program pobrano: 87 razy
CDex 1.70 beta 3 portable
Program, który zgrywa płyty CD do formatu MP3 lub WAV jednym kliknięciem. Jest tak łatwy w użyciu, że zapewne stanie się jednym z Twoich ulubionych narzędzi.
CDex sprawia, że Twoja kolekcja muzyki zajmie znacznie mniej miejsca. Przy okazji zmiany formatu można też poprawić jakość dźwięku. CDex potrafi też pobierać dodatkowe informacje o pobranych utworach z internetowych baz danych i tworzyć listy odtwarzania. Program można łatwo dostosować do osobistych preferencji.
To mały, łatwy w obsłudze program, który szybko i dobrze konwertuje pliki. Jeśli więc chcesz zgrać swoje płyty CD na dysk komputera, CDex na pewno Ci się przyda.

Wersja portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku: 4 399 104 bajtów
Program pobrano: 35 razy
 
Pakiet programów multimedialnych w wersji przenośnej (portable)
[GOM Player, MediaPortal, MPlayer, The KMPlayer v3.7.0.113, VLC]
Platforma systemowa: Windows XP/Windows Vista/Windows Seven
Rozmiar na dysku 145 508 391bajtów
Program pobrano: 29 razy
 


 
Programy biurowe
 
OpenOffice.org PL
Darmowy, otwarty pakiet aplikacji biurowych. W skład zestawu wchodzi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, a także aplikacja do edycji grafiki, tworzenia prezentacji oraz baz danych - wszystkie komponenty dostępne są oczywiście w języku polskim.
Autorzy OpenOffice.org promują swój pakiet jako alternatywę dla pakietu Office Microsoftu. Faktycznie program może z powodzeniem zastąpić produkt tej firmy - szczególnie w wypadku użytkowników, którzy nie korzystają z zaawansowanych funkcji MS Office. Dla nich atutem będzie m.in. interfejs OO - bardzo przypominający MS Office z czasów wersji 2000/XP/2003.
Dla użytkowników OO w starszych wersjach istotna wydaje się jedna zmiana - przedstawiciele OpenOffice.org zapewniają, że wszystkie aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej niż w przypadku poprzednich wersji (w poprzednich wydaniach faktycznie aplikacje startowały dość ociężale). Poprawiono również kompatybilność z popularnymi formatami dokumentów (m.in. ODF) oraz usunięto kilka błędów w zabezpieczeniach.
Platforma systemowa: Windows all
Rozmiar na dysku: 136 609 792 bajtów
Program pobrano: 76 razy
 
Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint 2007 PL
Program, dzięki któremu użytkownicy starszych pakietów biurowych MS Office mogą otwierać i zapisywać pliki w formacie MS Office 2007 i 2010. Aplikacja umożliwia otwieranie, edycję i zapisywanie dokumentów, skoroszytów i prezentacji w nowych formatach plików dostępnych w programach Microsoft Office Word, Excel i PowerPoint 2007 oraz 2010. Przed instalacją konieczne jest zaktualizowanie MS Office.
Platforma systemowa: Windows 2000/Windows XP/Windows Vista/Windows 7
Rozmiar na dysku: 38 727 680 bajtów
Program pobrano: 89 razy
 
Notatnik SP 4.0 PL
Zamiennik dla standardowego windowsowego notatnika - cechuje go przede wszystkim łatwość obsługi, prostota w połączeniu z ogromem możliwości przydatnych zarówno dla webmasterów, programistów jak i zwykłych użytkowników. Rozbudowany edytor HTML, PHP oraz innych języków. Odpowiednio koloruje składnię i posiada autokorektę oraz wielokrotny schowek. Wszystko szybko i prosto.
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 909 312 bajtów
Program pobrano: 41 razy
 
Hasła 1.14 PL
Aplikacja przeznaczona do katalogowania wszystkich loginów i haseł dostępu. Pozwala skatalogować wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu zabezpieczając je własnym, jednym, globalnym hasłem. Przechowywane loginy i hasła przenosi się na etapie logowania przez mechanizm kopiuj- wklej.
Podstawowe cechy
- Gromadzenie haseł użytkownika w jednym miejscu i zabezpieczenie dostępu do niego jednym meta-hasłem
- Obsługa wielu użytkowników
- Dane zabezpieczone algorytmem AES (Advanced Encryption Standard)
- Wbudowany generator haseł umożliwiający generowanie znaków specjalnych
- Możliwość grupowania rekordów w kategoriach
- Możliwość logowania za pomocą wybranego zestawu barw
- Ułatwione kopiowanie danych do logowania
- Brak powiązania programu z systemem (program można bezproblemowo przenosić między systemami)
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP
Rozmiar na dysku: 503 808 bajtów
Program pobrano: 68 razy
 


 
Programy do pracy z grafiką
 
File Reanamer 1.0.0
Bardzo stary, bardzo prosty w obsłudze, mały i jednocześnie świetny program służący do masowej zmiany nazw plików.
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista?
Rozmiar na dysku: 8 192 bajtów
Program pobrano: 32 razy
 
JPEG Resizer 2.1
Stary, bardzo prosty w obsłudze, mały i jednocześnie świetny program służący do masowej zmiany rozmiaru plików graficznych
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista?
Rozmiar na dysku: 385 024 bajtów
Program pobrano: 37 razy
 
PhotoFiltre 6.3.2 PL
PhotoFiltre jest bezpłatnym programem służącym do edycji zdjęć, pozwalającym na obracanie, pochylanie, przesuwanie, zmianę rozmiaru lub przycinanie grafik w popularnych formatach. Aplikacja umożliwia również zmianę jasności, kontrastu, barwy, a także dodawania do obrazków większej ilości cieni lub światła. W skład programu wchodzi również zestaw filtrów pozwalający m.in. na wygładzanie, wyostrzanie, dodawanie szumu, spłaszczanie i dodawanie innych efektów wizualnych, a od wersji 7.0, darmowa wersja narzędzia, posiada także obsługę warstw. Wersję polską uzyskasz podmieniając (usuwając) w katalogu, w którym zainstalowałeś program istniejący tam jakiś plik *.plg, na dołączony plik translationpl.plg
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista?
Rozmiar na dysku: 1 720 320 bajtów
Program pobrano: 57 razy
 
PhotoFiltre 6.2.7 PL Portable
Jak wyżej w wersji portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista?
Rozmiar na dysku: 2 355 200 bajtów
Program pobrano: 68 razy
 
PhotoFiltre 7.3.2 PL Portable
Jak wyżej wersja 7.3.2 portable czyli nie wymagająca instalacji. Ściągasz, rozpakowujesz i pracujesz ...
Platforma systemowa: Windows 98/Windows ME/Windows NT/Windows 2000/Windows XP/Windows Vista Windows 7
Rozmiar na dysku: 5 554 176 bajtów
Program pobrano: 92 razy
 
 
Przeglądarki Internet Explorer. Kiepskie ale potrzebne!
 
Internet Explorer 7.0 dla Windows XP 32b
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 14 794 272 bajtów
Program pobrano: 124 razy
 
Internet Explorer 8.0 dla Windows XP 32b
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 19 996 121 bajtów
Program pobrano: 150 razy
 
Internet Explorer 9.0 dla Windows 7 32b
Platforma systemowa: Windows 7 32b
Rozmiar na dysku: 18 445 798 bajtów
Program pobrano: 68 razy
 
Internet Explorer 9.0 dla Windows 7 64b
Platforma systemowa: Windows 7 64b
Rozmiar na dysku: 36 641 791 bajtów
Program pobrano: 55 razy
 


 
Programy niezbędne do pracy w sieci LAN i WiFi
 
AdapterWatch
Narzędzie wyœwietlajšce ważne informacje dotyczšce pracy karty sieciowej komputera (adres IP, adres fizyczny, serwery WINS, DNS, wartoœć MTU, iloœć odebranych/wysłanych danych, aktualna prędkoœć transmisji itp.). Dodatkowo program wyœwietla ogólne statystyki TCP/IP/UDP/ICMP lokalnego komputera.
Platforma systemowa: Windows XP
Rozmiar na dysku: 65 536 bajtów
Program pobrano: 177 razy


11001
<?php echo $slogin_pagetitle;?>